Lokalni-nogomet
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

liga

Go down

liga Empty liga

Postaj  Chico Felipe Cayetano uto 27 lis 2009 - 23:28

e ovak, na forumu sportneta sam naišel na jednu zanimljivu stvar.. tam forumaši igraju svoju nogometnu ligu.. svako odabere jedan svoj klub.. bilo koji ali da stvarno postoji (ovo se i rimuje Smile ) ...
momčadi igraju jedne protiv drugih po ligaškom sistemu (može biti dvokružno, trokružno, četverokružno.. ovisi o dogovoru i o broju momčadi).. e a kak se igra?

Za svako kolo ponudi se oko 40-50 parova koji se igraju taj vikend.. Svaki igrač bira svoje parove i prognozira po dva rezultata za tu tekmu (da bi bilo lakše za pogoditi).. svaki pogođeni rezultat znači da ste ''zabili gol''.. uz svaku odabranu tekmu upišete i ime jednog igrača, pa da imamo i strijelca tog gola.. jedan igrač može se napisati maksimalno 3 puta!! Da bi se osigurala prednost domaćeg terena domaćin prognozira 8 utakmica a gost 6... oba igrača za svaki slučaj biraju i 2-3 rezervna rezultata (u slučaju neke odgode ili slično).

ovo su pravila preuzeta s tog foruma:

1. Svaki igrac je za sebe jedan tim
2. Svaki igrac moze voditi samo jedan tim
3. Za svaku utakmicu se pisu po 2 rezultat(dupla sansa) npr 1-0, 2-0
4. U svakom kolu domaćin pogadja 8, a gost 6 parova
5. Obavezno se treba napisati po 3 rezervna para
6. Sistem tipovanja je takav da se pogadjaju TOČNI REZULTATI utakmica (npr. 1-0, 2-2, 0-3, i sl.). Za svaki pogodjen tacan rezultat ta ekipa postize pogodak. Na kraju se zbroje svi postignuti golovi (pogodjeni rezultati) i oni cine konacan rezultat izmedju dva tima.
7. Pored svakog pare se pise igrac vaseg tima i ukoliko pogodite taj par tom igracu se pripisuje gol
8. Jedan igrac moze biti napisan maximalno na 3 utakmice za pogadjanje, tj. maximalno moze postici hat-trick i samo 1 igrac moze biti napisan za tri para, samo 1 moze biti napisan na 2 mjesta dok ostali mogu po jednom
9. Ponuda ce biti postavljena najmanje 5 dana prije pocetka utakmice
10. Svi postovi sa tipovima nakon tog roka ce biti nevazeci, cak i u slucaju da se neke utakmice igraju nedjeljom, parcijalni tipovi nece biti priznati. Ovo pravilo ce se postovati i nece biti iznimki. Svi nepravilni tipovi nece biti priznati.
11. Ako igrac nije u mogucnosti da odigra potrebno je javiti unaprijed 3 dana meni (ili komesaru njegove lige) na OP
12. Za pobjedu se dobiva 3, za remi 1 i za poraz 0 bodova.
13. Bolju poziciju na tabeli odlucuje medjusobni duel dvije ekipe, a ukoliko je on jednak onda ce gol-razlika biti presudna u odluci ko ima bolju poziciju!
14. Takmicenje uredjuju komesari liga (u dogovoru s mnom). Mi smo odgovorni za sva propisivanja, uspostavljanja novih i mjenjanja postojecih pravila. Takodje mi mozemo smjenjivati i kaznjavati ucesnike liga, kao i intervenirati u bilo kojem trenutku, po vlastitom nahodjenju. Mii su duzni za organizaciju igre, pravovremeno azuriranje i cjelokupno vodjenje kladionice tokom cijelog njenog trajanja. Povrh svega, mi se obvezujemo da cemo voditi ovo takmicenje po pravilima uz fer i korektno vodjenje, te arbitriranje svih mogucih nesuglasica i problema koji mogu nastati.
15. U igri mogu ucestvovati samo clanovi foruma sportnet.Igraci nece biti diskriminirani po statusu na forumu, po broju postova ili po datumu registracije na forum. Takodje ucesnici nece biti diskriminirani na osnovu licnih poznanstava izmedju njih i moderatora, niti bilo kakvih drugih dogovora sa organizatorima ovih liga.U slucaju banovanja sa foruma igrac je naravno automatski iskljucen iz takmicenja.
16. Ukoliko se jedan od dva tima ne pojavi racuna se da je on postigao 0 golova,a protivnik (koji se pojavi),njegovi se pogodi racunaju..znaci 'protivnikovi pogodi:0'
17. Ukoliko se oba tima ne pojave racuna se rezultat 0:0
18. Ukoliko se jedan tim ne pojavi 3 puta za redom, njegovi rezultati se brišu!!
19. Ukoliko se dva tima dogovore da ne dodju na utakmicu i podijele bodove, bice kaznjeni, a kaznu odlucuju komesari.

... na tom forumu morete vidjeti i primjer kak izgleda pojedino kolo:

[You must be registered and logged in to see this link.]

.. e sad, mene zanima dal ima na ovom forumu zainteresiranih za ovak nekaj.. ja bi se brinul za računanje rezultata, ponudu i tablicu..

.. da bi pokrenuli ligu treba nam bar 6 ili 8 momčadi (ali ozbiljnih, koji bi igrali svako kolo)

... ako ima zainteresiranih javite!
Chico Felipe Cayetano
Chico Felipe Cayetano
Znalac
Znalac

Broj postova : 132
Join date : 23.10.2009
Age : 37
Lokacija : Darkwood

[Vrh] Go down

liga Empty Re: liga

Postaj  Chico Felipe Cayetano čet 29 lis 2009 - 0:22

nema zainteresiranih... Sad onda ništ od lige..
Chico Felipe Cayetano
Chico Felipe Cayetano
Znalac
Znalac

Broj postova : 132
Join date : 23.10.2009
Age : 37
Lokacija : Darkwood

[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.